| yonutz13snp a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Am un telefon(yezz andy) si meniul lui(sau cum se numeste ala cand apesi pe volum jos homescreen si power)este in chineza am dat din greseala si acum nu se mai porneste,ecranul merge pana cand apere logoul(yezz) si ramane asa! Este urgen, scuze daca am greseli de ortografie! Funda Vot

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Volum sus + home button + power -> clear cache memory (penultima daca e in chineza si acolo) iar apoi factory reset (a doua).
Bafta! Daca nu merge imi spui.

| yonutz13snp explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Daca dau volum sus imi da sa selectez recovery, fastboot sau normal

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru yonutz13snp):

Incearca recovery.

| yonutz13snp explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Scrie :aucune commande. Si sta blocat

| yonutz13snp explică (pentru yonutz13snp):

Acum s-a deblocat dar a ajuns iar la logo si sta blocat

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru yonutz13snp):

Mai ai garantie la telefon? Te duci cu el la garantie sau iti zic cum sa ii reinstalezi softul. Tu decizi.

| yonutz13snp explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Mai am garantie dar dureaza mult! Multumesc pentru toate raspunsurile si te rog ai putea sa imi cum sa reinsalez softul?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru yonutz13snp):

Spune-mi te rog si modelul telefonului

| yonutz13snp explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Yezz andy C4E

| yonutz13snp explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Acum am apasat pe aici si mi-a aparut android system recovery si alea da cand dau sa selectez una dintre ele imi dispare meniul si cand dau iar imi apare