| Mariusone123 a întrebat:

am o mare problema la router deci l-am cumparat acum cateva saptamani este modelul D-Link dir 615 au venit cei de la net de la rds sal configureze ei lau configurat sa se connecteze automat pc la router la internet dar cand vreau sa intru cu tableta sau telefonul pe wifi ori nu se conecteaza si scrie se obtine adresa ip... dar pe pc merge netul si daca se connecteaza pe telefon sau tableta nu merge prea mult timp cand lau configurat cei de la rds routerul a mers 1 saptamana 2 dar de 1 saptamana nu mai merge si face fite ori nu obtine adresa ip ori se conecteaza si nu foloseste netu ce sa fac in afara sai cheme tata pe cei de la rds inapoi? Dau funda mare!

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Are routerul o problema.incearca sa ii dai un reset scotandu-l pentru un minut din priza.cand te conectezi cu tableta calculatorul iti merge? daca iti merge inseamna ca nu este configurat bine wifi-ul.