| DanTin a întrebat:

mi-am cumparat o tableta Allview Speed City, are o memorie de 8 gb si am umpluto. Iam cumparat un card de 8 gb dar nu stiu cum sa instalez aplicatiile pe card! Mentionez ca i-am facut root la tableta! Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri?

2 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Aplicatiile se instaleaza numai pe memoria interna a tabletei/telefonului. Pe device-urile cu soft android, windows sau symbian, aplicatiile se pot instala numai in memoria interna. Memoria externa pusa de tine, precum cartele microSd, se foloseste numai pentru fisiere muzicale, imagini, videoclipuri etc.