| DanTin a întrebat:

mi-am cumparat o tableta Allview Speed City, are o memorie de 8 gb si am umpluto. Iam cumparat un card de 8 gb dar nu stiu cum sa instalez aplicatiile pe card! Mentionez ca i-am facut root la tableta! Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri?

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Daca ai facut root, poti sa folosesti aplicatia app2sd sau link2sd.
de asemenea,poti sa folosesti si titanium backup pro, dar e o aplicatie mai avansata si, daca nu prea stii cu ea, poti sa strici telefonul.
asadar, in google play-app2sd.

| HardCore7750 a răspuns:

Unele alicatii nu iti da voie sa le instalezi pe card