| Hellboy96 a întrebat:

Salut.

Am abonament la Vodafone. Am o întrebare. Daca joc la jocul cu cutiile in aplicație, pot face cost suplimentar?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu stiu cum functioneaza Mistery box -daca la aceasta te referi. Am inteles ca exista o donatie; dar te poti juca si poti castiga premii si daca nu donezi.
Cel mai bine este sa ii intrebi pe pagina lor de Facebook:
https://ro-ro.facebook.com/pg/vodafonero/posts/
Eu am cartela de la Telekom.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca ai internet nelimitat de la Vodafone, pai atunci nelimitat este, indiferent ca il folosesti de pe un browser de internet sau de pe un joc sau alta aplicatie.

| Hellboy96 explică (pentru anonimg):

Am genul ăla de abonament cu 20 GB pe lună

| anonimg a răspuns (pentru Hellboy96):

Deci internetul de la Vodafone pe care il ai este limitat la 20GB/luna.
Tu trebuie sa intri in setarile telefonului pentru ca ai posibilitatea ca sa limitezi traficul de date (daca asta te ajuta cu ceva).
Daca ai router acasa, atunci cand esti acasa folosesti wifi pe internet si inchizi datele mobile.
Folosirea internetului prin wifi(adica prin router wireless) nu costa nimic. Abonamentul lunar de internet de acasa este nelimitat, indiferent de firma. Indiferent de cat consumi, tot atat platesti; chiar si daca nu consumi deloc internet.
Deci foloseste un router wireless ca sa te conectezi la internet cu telefonul cat timp esti acasa.

| Hellboy96 explică (pentru anonimg):

Înțeleg ce zici dar întrebarea mea a fost daca joc la jocul acela din My Vodafone, pot face cost suplimentar?

| anonimg a răspuns (pentru Hellboy96):

Multumesc pentru funda!
Sper sa rezolvi problema.

| MCSOMI a răspuns:

Opreste accesul la internet mobil(date mobile)
Daca jocul functioneaza corect ai rezolvat problema!
Sunt jocuri care functioneaza online si altele offline