| Grigore_Costel_1982 a întrebat:

Salut!
Am cumpărat(de fapt am luat teapa) un Samsung A13 care era ca nou, numai ca în momentul când am început sa fac instalarea telefonului, m-am conectat la Wi-Fi și mi-a cerut contul de google, adică telefonul este blocat.
M-am uitat pe internet cum sa dau resetare din fabrica din butoane și tot nu merge.
Apoi am găsit pe un site un soft care zice ca șterge și treaba aia cu contul, l-am plătit și pe acela și tot degeaba(știu, prost rau)
De fapt softul poate o merge, dar când încerc sa conectez telefonul la laptop, îmi arata doar ca încarcă, dar softul nu vede telefonul. Am încercat cu alt telefon(unul care merge) să-l conectez și pe acesta îl vede și laptopul și softul. Softul se cheamă ceva de genul wondershare Dr. Fone remove FRP lock.
Întrebarea mea este:mai pot face ceva cu el? sau e bun de aruncat.
Sau ce ar trebui să-i fac ca să-l vadă softul?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ai nevoie de Odin (caută pe net cum se procedează), Odin îi va reinstala softul de la 0, ceea ce ar înseamna că problema ar trebui sa dispară.

| Grigore_Costel_1982 explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc pentru informație, o sa încerc.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Grigore_Costel_1982):

Cu drag!
Ați mai incercat? A funcționat?

| Grigore_Costel_1982 explică (pentru Hyperion7):

M-am interesat despre ce poate sa facă programul acela dar nu ma ajuta deoarece telefonul tot va cere ultimul cont de google. Asta este, m-am resemnat, îl dau copilului pe post de jucărie ca nu mai am ce face cu el.

| Konstantinos99 a răspuns:

Vezi ca atunci cand conectezi telefonul nou sa selectezi din bara de notificari, acces la date prin usb, nu doar incarcare cum este prestabilit. Daca nu iti apare in bara de notificari cauta in setari cuvantul USB si gasesti ceva legat de depanare care o activezi cand ai telefonul conectat la laptop.Hai ca rezolvi tu!

| Alex4322 a răspuns:

Eu am a13 și merge foarte bine dar cam în agățare.