| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut am de gand sa-mi iau un telefon de pe net.N-am mai luat niciodata nimic de pe net.Cum trebuie sa procedez cand ajunge coletul? Trebuie sa vad mai intai doar daca e tot ce trebuie inauntru si apoi daca e tot sa ii dau banii,sau sa deschid telefonul mai intai si sa vad daca merge bine camera,net-ul, wifi-ul si toate astea. Explicati-mi va rog totul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ajunge coletul, mergi la Posta. Dai Buletinul, Postarita sau Postasul (depinde cine e), iti scrie niste date de pe buletin. Iti zice cati bani trebuie sa dai, dai banii, iei buletinul, foita pe care ti-o mai da, si coletul. Atata tot. Sa ai o dupa amiaza placuta!

| hp8510p a răspuns:

Toate magazinele trimit coletele prin FanCourier.Cand vine coletul nu poti sa il desfaci sa vezi daca functioneaza telefonul. Dupa ce ai platit poti sa-l desfaci. Daca telefonul este defect il poti returna in 10 zile si poti sa ceri banii inapoi sau sa ti-l schimbe.Cel mai recomandat ar fi sa faci comanda de pe pcgarage sau telefonultau.eu

| 000MadMAX000 a răspuns:

Prietene nu merge asa,cand comanzi ceva depinde de unde cumperi si prin ce ti-l trimite, ca sa il poti deschide coletul cand iti vine trebuie sa til puna prin curier cu optiunea de deschidere a coletului si iti dai seama ca nu sta curierul dupa tine sa te joci tu pe telefon sa vezi daca merge, te uiti daca e tot ce trebuie in colet dai banii si atat, daca ti-l trimite prin posta nu il poti deschide, trebuie sa dai banii mai intai dupa aia poti sa te uiti. Daca mai vrei sa stii ceva intreaba.

| asdfbc a răspuns:

Buna! Daca vrei sa iti iei un telefon, ia-l dupa eMag.Acolo iti arata toti pasii incepand de la cum comanzi pana la ce trebuie sa faci cand iti aduce coletul acasa. Daca nu iti convine produsul il poti returna.Banii ii dai dupa ce te uiti in colet si vezi daca este produsul comandat.Asa sunt cei de la eMag.Mai multe detalii gasesti pe eMag.

| LostPriest a răspuns:

Daca il iei de pe un sait serios cum ar fi E-magul ai totate sansele sa primesti ceva bun.Si da cand ajunge coletul te uiti mai intai sa vezi daca e ce ai comandat tu, ii dai banii si ti`l pui la formatat 12 ore. Dupa te poti bucura de el!