| David_Laurentiu_1960 a întrebat:

Salut,
Am două telefoane Samsung A54 5G. Conform aplicației AccuBaterey Pro, la ambele reușesc să fac încărcare la doar 13-15W, nu la 25W cum scrie în specificații. Am folosit mai multe încărcătoare și cabluri, inclusiv unu de 45W, cu cablu de 100W. Indiferent ce am făcut, încărcarea se face la maxim 15W, cu scăderea firească spre sfârșitul perioadei de încărcare. Deci telefoanele se încarcă de 15% la 100%, în aproximativ o oră și 20 minute. (Exact așa încărca fostul meu telefon, Huawei Mate 10 Pro, pe care încă îl regret. Funcționează perfect și acum după 5 ani de folosire modică, dar acumulatorul a cedat semnificativ.) Deci cum fac să încarc telefoanele la 25W, adică un pic mai repede? Cei de la Samsung mi-au dat niște abureli penibile despre uzură acumulator, curenți, tensiuni, etc. Numai prostii de adormit copiii, nimic concret. Aștept soluții clare, nu teorii. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| StefanescuDaniel a răspuns:

Buna ziua stimate domn! Aveti dreptate cand spuneti ca cei de la Samsung sunt penibili daca vi-au spus asa ceva ei dandu-se ''mari experenti in domeniu si cei mai draguti in relationa cu clientii'', ma rog... Din cate am inteles de la dvs ati dori sa incarcati telefonul Samsung A54 5G la 25w corect? Atunci trebuie sa stiti ca aveti nevoie de un incarcator retea super fast charging 25w original de la firma Samsung si va spun din propria experienta ca la mine functioneaza perfect scrie si Incarcare super rapida sau incarcare rapida pe ecran la ambele mele telefoane Samsung si detin un Samsung A54 5G si un S22 Ultra 5G. Si pe langa asta mai puteti incerca si altceva si anume : Sa intrati in setari - baterie-dati jos de tot si apasati pe more battery settings sau pe mai multe setari si daca nu e activat activati Incarcare rapida sau Fast charging in caz ca telefonul dvs este in engleza. Cu toata stima si respectul va salut si multa sanatate va doresc! Funda?

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru StefanescuDaniel):

119 lei pentru un produs cu o groază de review-uri negative și cu rezultate îndoielnice nu risc. Mai ales că am casa plină de încărcătoare. Telefonul, după cum am scris deja, e setat pe fast charge. Rămân la cei 15W și cu asta basta. Încep să regret și mai mult Huawei-ul meu vechi. Mulțumesc oricum.

| StefanescuDaniel a răspuns (pentru David_Laurentiu_1960):

Va garantez eu 100% ca este ceea ce trebuie, deoarece am si eu vreo 3-4 acasa si functioneaza cum trebuie multumesc Lui Dumnezeu. Faceti cum doriti, multa sanatate si toate cele bune va doresc! Stima

6 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Te-ai gândit că poate aplicația nu arată numerele corecte? Există un dispozitiv numit USB tester. Nu este chiar atât de scump. Nu am avut vreodată Samsung și nu știu să spun de vreo opțiune omisă sau altceva, dar din moment ce ai această posibilitate, ar trebui să încarce la viteza recomandată. Oricum, au rămas un pic în urmă cu viteza de încărcare față de industrie, în mare parte datorită incidentului cu Galaxy Note 7.

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru literallythesamebruh):

Sigur că există această posibilitate, dar e puțin probabil să fie așa. Aplicația e Pro, e destul de complexă și are review-uri bune. Și fostul telefon se încărca tot la 15W și încărcarea dura tot aproximativ 80 - 90 minute. Aș rămâne recunoscător celui ce mi-ar putea indica o aplicație similară, pentru a confrunta datele.

| NataLee a răspuns:

Întra în setările bateriei și de acolo poți alege o încărcare mai rapidă.
La mine e așa
Setări-baterie-mai multe setări ale baterie
Și aici mai jos ar trebui sa selectezi încărcare rapidă

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru NataLee):

E setat deja pe Fast charging. La încărcare afișează chiar Super Fast Charging. Cu toate astea tot în 15 W se oprește.