| LaccboGaming a întrebat:

Salut, am gasit un telefon si cand il aprind imi apare Vodafone dupa iconita Samsung si ramane cu iconita Samsung inconitu, ce are?

Răspuns Câştigător
| HuShEr a răspuns:

Telefonul este in bootloop merge cu un hard reset se face in felu urmator tii apasat volum + butonul home si butonul power dupa te duci in wipe data factory reset. daca nu merge nici asa(ceea ce nu prea cred) ii dai un flash cu odin.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
Vezi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e ceva la sfot, incearca cu un hard reset( ti apasat pe volum sus, power si cred ca si pe meniu la Samsung, dai factory reset si aia e, ar trebui sa mearga) big grin

| LaccboGaming explică (pentru anonim_4396):

O să incerc dacă merge iti dau funda.

| LaccboGaming explică (pentru HuShEr):

Dupa ce ii dau reset imi apare că se porneste si după iar ramane iconita Samsung stau 2 minute apare iconita Vodafone dupa iar iconita Samsung si tot asa...

| HuShEr a răspuns (pentru LaccboGaming):

Dai flash cu odin

| HuShEr a răspuns (pentru LaccboGaming):

Telefonul este in bootloop merge cu un hard reset se face in felu urmator tii apasat volum + butonul home si butonul power dupa te duci in wipe data factory reset. daca nu merge nici asa(ceea ce nu prea cred) ii dai un flash cu odin.