| alex251 a întrebat:

Salut,am nevoie urgent de raspuns la intrebarea asta va rog, am un Samsung galaxy s3 si un iphone 4s am bagat castile la iphon si se aud amandoua perfect dar la Samsung se aude doar una si am incercat cu mai multe perechi si tot asa face, ce poate avea?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Salut, la accesibilitate ar trebui sa ai ceva setare pentru casti si sa fie dat pe mono. Daca nu gasesti incearca o resetare si se rezolva problema sigur.

| danutzu96 a răspuns:

Am si eu telefon Samsung si nu merg orice casti. Incearca sa infigi bine mufa jack si sa rotesti mufa in telefon cu castile pe urechi. La mine multe casti nu se aud pana nu le „fatai" putin in telefon. Intr-adevar castile de Nokia si in special cele care au microfon nu se aude decat o casca si aceea fff prost.

| nutuxcristian a răspuns:

Intra in setari la Samsung la sunete, sau cum se numeste la android ca nu stiu prea bine, si seteaza sa se auda in ambele casti, nu doar mono audio.

| alex251 explică (pentru nutuxcristian):

Dar nu gasesc nimic de casti, e doar ceva legat de vibratie tonuri apel chestii de genu

| nutuxcristian a răspuns (pentru alex251):

Mai cauta; la iOS exista aceasta functie si de aceea am spus.
Daca nu, cumpara alte casti. De maine incepe Black Friday de vara pe altex.ro si in magazine. Serios, intra si ia-ti; or sa fie preturi ok.
www. altex.ro

| alex251 explică:

Am incercat 3 perechi de casti, la o pereche se aude casta dreapta la alta pereche doar stanga, la iphone merg toate