| jenni12 a întrebat:

am o intrebare cum pot sa-mi deblochez telu...mi s-a blocat si imi cere codul puk? crying

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă cere codul PUK, înseamnă că s-a blocat cartela ( s-a întrodus codul PIN greşit, de 3 ori la rând ).

Cartela ( propriu-zisă ) din telefon era "montată" pe o cartelă/suport dreptunghiular ) pătrat ) mai mare ( care era în pachet la cumpărare ), pe care este trecut şi codul PUK.

Dacă nu mai ai acel cartonaş, atunci să suni ( de pe alt telefon ) la "Relaţii clienţi" şi îţi va spune codul ( dar îţi va cere nr de telefon sau seria cartelei ).

| jenni12 explică (pentru bursuc001):

Mersii :*

| jenni12 explică (pentru jenni12):

Da poti sa-mi dai un nr de tel... sau la ce sa sun?

| bursuc001 a răspuns (pentru jenni12):

Cu plăcere!

Numărul DEPINDE de reţeaua în care e cartela...

Pe ce reţea este : Orange, Vodafone sau Cosmote?

| jenni12 explică (pentru bursuc001):

Deja imi merge... Orange :*

| jenni12 explică (pentru bursuc001):

Deja imi merge Orange happy!

| bursuc001 a răspuns (pentru jenni12):

Atunci este bine.