| MitroAlex a întrebat:

Am o mare problema cu un telefon Samsung galaxy note.Cred ca in momentul cand a fost facut abonamentul mi-a fost creat si un cont google pe care daca nu sunt logat nu pot sa folosesc internetul.Nefiind creat de mine nu stiu parola si printr-o minune s-au gasit astia de la google sa imi dea desable la cont ca nu stiu ce viseaza ei ca s-a intamplat si ca atare nu pot nici sa imi recuperez parola pentru ca numarul de telefon din datele contului nu il am.Deci nu pot folosi internetul fara sa fiu logat pe acest cont.Am incercat sa il schimb cu alt cont google dar se pare ca e implicit si nu merge decat acesta. Aveti vreo idee ce as putea sa fac? Ori sa imi recuperez parola in alt mod ori cum sa fac sa schimb contul acesta cu un altul nou creat.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| kteichd a răspuns:

1. Find "Google"

Press Apps.
Press Settings.
Press Add account.
Press Google.

2. Start activation

Press Existing.

To create a new account: press New. Follow the instructions on the display to create a new account.
3. Activate Google account

Press Email and key in the email address for your Google account.
Press Password and key in the password for your Google account.
Press Done.
Follow the instructions on the display to select settings for Google account.

4. Choose backup settings

Follow the instructions on the display to select backup settings.
Press arrow right.

5. Exit

Press the Home key to return to standby mode.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are cum sa iti creeze ei cont pe Google.Mai ales ca nu are nici o legatura accesul tau pe internet cu acest cont.Intr-adevar,iti faci cont pentru a intra in Google Play(Magazin Play)pentru a descarca aplicatii pentru telefonul tau.Doar daca vrei.Alta este problema ta.

| ElGreco21600 a răspuns:

Deci tu spui ca acest cont era deja băgat când ai deschis telefonul pentru prima oara? Sau nu-ti amintesti parola? Caci iarta-ma dar nu prea inteleg cum ai ajuns in aceasta situatie