| ReaperAlex a întrebat:

Am o nelamurire... Daca, de exemplu, cumpar un telefon online ( de pe site-ul PC Garage ), cum se procedeaza cu garantia? Adica, daca mi se strica sau ceva, sun la ei si le spun problema, apoi trimit telefonul la ei prin curierat? Si costurile de curierat sunt platite de mine?

Răspuns Câştigător
| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns:

Mai usor este pe eMAG nu stiu exact cum este la garage dar da trebuie sa ii suni.Eu acum o sapt am trimis telefonul meu la service pentru ca mi sa stricat.Si este foarte usor pe eMAG. Daca se strica telul intru aici

http://info.emag.ro/pick-up-return

complectez formularul si a doua zii sau chiar si prima ma suna si imi spune ca a 2 zii va veni sa imi ia telefonul dar cred ca la Garage trebuie sa suni la ei cauta numarul lor la ajutor vezi tu oricum garage, eMAG sunt de incredere sa nu iti fie frica sa comanzi de la ei:D

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impreuna cu telefonul trebuie sa primesti si certificatul de garantie si anexat acestuia atelierele de reparatii in garantie si unuia dintre acestea te adresezi daca apar defectiuni de fabricatie pe perioada garantiei.