| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. Detin un telefon Alcatel one touch pasadena 918 si doresc sa mi-l resetez. Vreau sa imi salvez contactele, muzica, si imaginile si cateva videoclipuri. Am un cablu cu care pot sa conectez telefonul la calculator dar nu stiu cum sa imi pun melodiile, imaginile si videoclipurile in cardul sd ca inainte sa mi-l resetez sa scot cardul sd si dupa ce s-a resetat sa-l bag in telefon. Cand conectez telefonul la calculator imi apare filemanageru si acolo am 2 foldere numite download si celalalt music si in ambele sunt piese dar nu stiu in care sa le pun toate piesele ca sa fie 100% puse in cardul sd si imagini si videoclipurile la fel si conctactele nu stiu cum sa mi le salvez? Contactele oare daca le pun in cardul sd e bine adica dupa resetare dupa ce bag cardul imi apar contactele? Va rog spuneti-mi pas cu pas cum trebuie sa fac stiu ca e cam complicat si mult de citit dar vreau neaparat ajutor. Funda raspunsului cel mai explicit.

Răspuns Câştigător
| ursuyonel a răspuns:

Salu intri in memoria telefonului cu un fisier manager tii apasat pe un fisier anume care vr sa-l muti apoi tii apasat pe el sau il bifezi dupa caz si ii dai copy sau copiere apoi te duci in cardul sd si dai la optiuni dai dai pe paste sau lipire

Sper ca te-am ajutat