| ribak a întrebat:

Am o problema cu telefonul, i-am dat revenire la setarile din fabrica, si nu-mi mai functioneaza PlayStore. Imi spune ca serviciile de google play sa oprit. I-am dat din nou revenire la setarile din fabrica, si tot asa imi arata. Am incercat sa descarc un alt PlayStore, dar nu-l pot folosi decat pe cel din telefon ( care nu poate fi dezinstalat).
Din ce cauza este si ce trebuie sa-i fac?
Ofer funda celui mai bun raspuns!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

4 - golire cache pentru Google Play Services. Se merge la aplicatii in setari, se cauta Google Play Services si se apasa butonul golire cache ‘Empty Cache’.

10 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poti incerca asa:

1 - golire cache playstore: Pentru a goli Play store cache deschizi setarile, mergi la aplicatii, toate aplicatiile, Google play store, si golesti cache "empty cache" dupa care incerci play store daca merge.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

2- stergerea datelor: se merge la fel la aplicatii ca mai sus si se alege stergerea datelor pentru play store "Delete Data"

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

3 - dezinstalare playstore updates: la fel se merge la aplicatii, google play store si se sterg update-urile ‘Uninstall Updates’

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Dupa golire poate trebuie un restart si incercat din nou, poate merge.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

4 - golire cache pentru Google Play Services. Se merge la aplicatii in setari, se cauta Google Play Services si se apasa butonul golire cache ‘Empty Cache’.

| halogen001 a răspuns:

Poate trebuie cautat un Play Store de pe un telefon similar si instalat.

| halogen001 a răspuns:

Sau se sterge contul google din telefon, se da restart si se introduce din nou.

| Gaby798 a răspuns:

Cauta pe google: playstore.apk si instaleaza-l. apoi o sa iti meargawinking

| Nicoleta1515 a răspuns:

Poate nu ți.ai făcut cont Google probabil d'aia

| GabrielStn a răspuns (pentru Nicoleta1515):

Daca nu ar fi avut cont Google, atunci ar fi trebuit sa ii apara o o fereastra pentru autentificare. Descarca Magazin Play de pe pc/laptop in format.apk si apoi copiaza-l in telefon si instaleaza-l. Bafta!

| ribak explică (pentru Nicoleta1515):

Am cont Google.