| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă cu un telefon Asus, de ieri nu se mai poate conecta la Wi fi, se conectează puțin doar daca il repornesc, după care dispare wifi ul si apare 4 G si la conexiuni Wi fi imi scrie neconectat, de ce oare? Si ce as putea sa-i fac. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Poate ai datele mobile si wifi-ul activate în același timp.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeush):

Nu era din telefon cauza era de la router, am rezolvat o, multumesc pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Dai resetare la setări/Fabrică happy

| BeatriceL90L a răspuns:

Daca ai conectate în același timp și date mobile di wi fi, automat se conectează la ceea ce prinde cel mai bun semnal. Daca e puținte mai bun semnalul la cartelă, intră date mobile peste wi fi. Dar, nu ar trebui sa scrie ca nu se poate conecta la wi fi, asta ar însemna ca e o problemă de conexiune. Încearcă sa opresti si sa repornești router-ul wi fi. Poate fi si acolo o problemă.

| Lavinia_Aldea_2000 a răspuns:

De la router cel mai probabil, incearca sa vorbesti cu compania respectiva