| Dragutzu_Fabyan_1995 a întrebat:

Am o problema. Mi se incalzeste iphone-ul am iphone 4 și când îl bag sa se încarce se incalzeste în partea dreapta de abia îl pot tine în mana și nici camera de pe spate nu mai vede bine și nici nu mai focuseaza și camera de pe fata vede mai bine. Ok va rog dați un răspuns de ce se incalzeste în halul ăsta!

Răspuns Câştigător
| electronicepretmic a răspuns:

Incarcatorul si cablul sunt originale? originalele sunt f ok si de obicei nu fac probleme dar e posibil sa fie extra uzate si atunci supra incarca, daca incerci cu alte originale (cablu+incarcator) si tot la fel se comporta atunci placa de baza e problema, mai ales GPU (cipul grafic) si transmite informatii eronat(blurry-nefocusat), se poate face un reball la placa de baza in cazul acesta sau chiar schimbata daca nu se reuseste operatiunea. Ultima sansa este sa fie doar camera problema si se schimba usor si ieftin la un service...dar mai greu de crezut pentru ca ai specificat ca se si incalzeste telefonul si nu e cazul ei. Totusi are aproape 6 ani de zile telefonul si din fabrica i se da doar 1 an

2 răspunsuri:
| Dragutzu_Fabyan_1995 explică:

Am observat ca dacă îl țin în mana vara sa fie la încărcat dacă îl țin 1 minut în mana se incalzeste în partea dreapta foarte tare mai ales camera

| RalluSebby a răspuns:

Buna! Si eu am un Iphone si tot asa mi se intampla si mie.
Am fost la un profesionist de asa.natură si a spus ca asta e structura telefonului