| Laur155 a întrebat:

Salut! Am primit un mesaj dubios, o formă de șantaj de la cineva cu numele,, infomessage", nu-i ii pot vedea numarul sau să îi răspund înapoi. Ce pot face in cazul ăsta? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu raspunde deloc!

| Simpatic a răspuns:

Cum ti-au spus colegii cel mai bine este sa ignori, nu cred ca poate fi numit santaj cat este un scam, de ce nu este santaj? pentru ca este cu siguranta ceva la modul general chiar daca pare pentru tine ceva personal...este si asta o metoda a escrocilor online care cauta sa insele lumea

| mODIN a răspuns:

Sa ignori pur si simplu. Si mie imi scriu non stop numere din Mexic si Nigeria despre diverse oportunitati de afaceri ce apar odata in viata laughing Block la numar si aia a fost

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Nu răspunzi mesajului, ignori.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Cu ce te santajeaza?
Ce scrie in mesaj?