| Gabriel_Păcurariu_1956 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare.
Am un iPhone 6s.
Intro zi a apărut ceva pe ecran și am apăsat din greșeală și presupun că s-a blocat iCloud pentru că atunci când il deschid îmi apare o mufă și cercul de la iTunes, însă știu contul de iCloud.
Știe cineva cum pot să îl fac acasă fără a fi nevoie de a merge la un service? Dau funda

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Daca intr-adevar e blocat pe iTunes, atunci poti sa il vinzi pentru piese, sau sa ii schimbi placa de baza care costa mai mult decat tot telefonul, fara manopera

respectiva eroare inseamna ca e bulit iOS-ul (sistemul de operare) si se vrea bagat in iTunes ca sa il restaureze, insa asta 99.99% ca o sa si reseteze telefonul

totusi, POTI SA INCERCI, ca, CHIAR NU AI NIMIC DE PIERDUT
adica instaleaza pe calculator iTunes, porneste iTunes si apoi connecteaza telefonul cu cablu, o sa il detecteze si o sa iti ofere sa il reinstalezi