| Florin_Alexandru_1995 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, zilele trecute mi-am spart sticla la telefon, un Allview Alldro p5 dual core si as vrea sa va intreb urmatoarele chestii deoarece telefonul nu este atat de cunoscut si nu am vazut nici un filmulet despre cum s-ar schimba sticla deci intrebarea numarul unu-Pot sa schimb singur sticla? s-a crapat doar jos intr-un colt dar nu mai merge jumatate de touch,la alte telefoane am vazut ca merge si cu sticla crapata la mine nu,probabail din cauza ca touch-ul e pe sticla, urmatoarea intrebare e imi trebuie doar sticla sau si ecranul, nu e afectat dar ma intreb totusi de ce nu merge in partea de jos si 3:pot sa pun o sticla chinezeasca, cu ce afecteaza? Multumesc anticipat si astept raspuns la intrebare. big grin

2 răspunsuri:
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Pai aceeasi nelamurire am avut-o si eu, in realitate sticla este de fapt touchscreenul happy daca il duci la un service poti sa-i intrebi cat costa sa o schimbi (nu-ti fa griji ca poate nu au touchscreen pentru modelul tau ca se descurca si-ti fac ei rost ) pentru un Allview nu cred sa coste mai mult de 500 ron, acum cat e exact vezi tu happy mult noroc. Sper ca am fost de ajutor.

| Florin_Alexandru_1995 explică (pentru ghostlabbrador77):

Prietene,eu am dat 700 pe telefonul asta nou, cum sa mai dau iar 500 pentru un **** de sticla care pe net e 130 de lei?