| suntperfect a întrebat:

Salut,am şi eu o problema în legătură cu nişte jocuri, mă refer la real racing şi le real footbal 2012, teletonul meu este un Sony Xperia j şi am o memorie internă de 2gb şi un card de 4gb, problema e că în momentul în care am vrut să descărc şi să instaleze jocul real footbal 2012 mi-a dat o eroare, şi zice aşa:you do not have enough valabile space o n your memory card to instala the game.You bref to delete 385mb from your applications video, image). Zice că nu îmi încape în telefon şi să mai şterg aplicaţii dar am nfs most cântec 2012 şi nu vreau să îl şterg aşa că am mutat jocurile real footbal şi real racing pe card, în speranţa că o să mearga dar tot aceeaşi eroare mi-a dat după ce am mutat jocurile pe cartelă sd, poate cineva sa mă ajute în legătură cu problema asta? Vă rog!

2 răspunsuri:
| DumnezeuIntrebarilor a răspuns:

Problema este, sa incerci sa muti folderul cu jocurile care le ai instalate.
Ce ce ai mutat tu trebuie sa isi faca instalul pe telefon, nu isi poate face instalul pe card SD

| suntperfect explică (pentru DumnezeuIntrebarilor):

Cum adica pe telefon? Eu cand mut un fisier de la un joc folosesc es file explorer si acolo sus imi apare doar sd card, ext_card si dispozitiv. Vrei sa spui ca samut fisierele in,, dispozitiv''?