| andreifan a întrebat:

Salut am telefon Allview A5 Quad si am vrut sa am versiunea la android mai mare 4.4 pentru o aplicația pokemon go.
Mi-am pus un room customizat si totul a mers bine îmi arată că am versiunea 4.4.(kitkat). Am loat aplicația pokemon go si când intru sta puțin după îmi iese.Îmi puteți spune de la ce e?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Telefonul nu poate duce jocul. Acel joc merge doar pe anumite smartphone-uri.

| Clorox a răspuns:

Degeaba schimbi room-ul daca sistemul nu suporta aplicatia, partea de hardwere.