| anonim_4396 a întrebat:

am un Allview p5 quad si cand fac poza imi zice ca nu am memorie.In setari nu am optiunea sa se salveze pe card pozele.Am in manager apps optiunea de a pune pe card aplicatiile dar nu ma lasa...imi zice ca a esuat.Ce pot sa face sa functioneze camera?

Răspuns Câştigător
| HelenEvans a răspuns:

Ey, am acelaşi telefon. Mi se întâmplă la fel, numai că eu nu am memorie pentru că am puţin spaţiu pe card (e aproape full şi e mic). Poate că nu poţi să pui aplicaţiile pe card pentru că ai deja prea multe pe el. Şi dacă ai ales ca pozele să se salveze în memoria telefonului. Păi, să zicem că nu o să ai loc de prea multe poze. Telefonul are o memorie de 4GB, din care 2 sunt accesibili. Eu cred că-ţi trebuie un card mai mare. Şi salvează pozele pe el. Sau, dacă nu vrei să-ţi cumperi un card nou, pur şi simplu descarcă pozele în calculator şi şterge-le din telefon, ca să ai loc mereu. Mă rog, asta-i părerea meathinking

| anonim_4396 explică (pentru HelenEvans):

Cum sa fac sa se salveze pe card?

1 răspuns: