| Ev0 a întrebat:

Am un Blackberry bold 9900 decodat si recent am achizitionat o cartela de cosmote, activarea a fost cu succes, minute/sms ok, dar intre semnul de baterie si unde scrie cosmote imi apare un triunghi rosu, chestiie care nu-mi aparea pe cartela de Orange. Ce inseamna acel triunghi?

Răspuns Câştigător
| Anticarul a răspuns:

Citeste aici
http://docs.blackberry.com/......512_11.jsp

Este iconita de roaming.

| Ev0 explică (pentru Anticarul):

Si cum pot sa opresc roaming-ul?

| Anticarul a răspuns (pentru Ev0):

Spune-mi in ce limba ai telefonul sa stiu cum sa te indrum

| Ev0 explică (pentru Anticarul):

Engleza standarod

| Anticarul a răspuns (pentru Ev0):

Urmeaza exact pasii de mai jos si o sa ajungi al rezultatul dorit:

1. On the Home screen, click the connections area at the top of the screen, or click the Manage Connections icon.
2. Click Networks and Connections > Mobile Network.
3. To turn on or turn off data service when roaming, change the While Roaming field.
To receive a prompt when roaming that allows you to turn on or turn off data service, change the While Roaming field to Prompt.
Press the Menu key > Close.

| Ev0 explică (pentru Anticarul):

Acuma triunghiul nu mai este rosu, mersi mult + funda

| Anticarul a răspuns (pentru Ev0):

Bravo happy loveste-ma cu funda laughing