| Gaby3891 a întrebat:

Am un iphone 4 si vreau sa descarc un joc cu bani (costa aprox 1euro care il m credit pe telefon)problema e ca am cont de icloud dar nu cu cont bancar si nu pot sa il descarc. Cand sunt in appstore si dau pe jocul respectiv BUY imi cere sa bag parola de la cont apoi apare : "Payment information required / Tap Continue to sign in,then provide billing info ". Cand dau continue apar tipurile de plata, visa,mastercard, amex si none, eu am selectat pe none pentru ca nu am cont bancar. apoi cand dau Done imi apare sa confirm ca il cumpar si dupa 2 sec apare iar "Payment information required. " si fac acelasi lucru. Stie cineva cum pot descarca fara cont bancar? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Nu se poate efectua o plata fara in afara metodelor care le ofera ei.

| stefanvladvlad a răspuns:

Nu ai cum fara cont bancar

| MiNuTz a răspuns:

Nu ai cum sa descarci fara cont bancar...
Ce crezi ca poate face firma Apple cu 1 euro PE CARTELA? laughing)
Intrebarea este penibila!

| AlexAndrei96 a răspuns (pentru MiNuTz):

Ha,ha,ha,ha,ha...nu am ce zice. Daca omu' a pus o intrebare a pus-o pentru ca vroia sa afle ceva nu sa fie luat la "misto".

| MiNuTz a răspuns (pentru AlexAndrei96):

E la mintea cocosului ca daca dai "none" inseamna ca nu platesti... laughing
E ca si cum ai merge intr-un magazin din Romania si ai vrea sa platesti cu euro laughing

| stefanvladvlad a răspuns (pentru MiNuTz):

Asta am spus si eu

| AlexAndrei96 a răspuns (pentru MiNuTz):

Adevarat.dar lasa-l sa-si dea seama...