| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, am un iphone 4s si i-am schimbat bateria de curand si am urmatoarea problema. Telefonul din momentul schimbarii bateriei a inceput sa faca figuri. Se stingea cand avea el chef si eroarea era panic.ips (la diagnosticare am gasit). Aseara s-a oprit ca de obicei si de pornit nu a mai vrut. Cand il bag la incarcat apare logo-ul Apple 2 secunde si se inchide dupa iar apare logo si tot asa. Ce am de facut? Bateria e de vina sau am afectat si altele cand am schimbat bateria? Daca schimb bateria o sa revina totul la normal?

2 răspunsuri:
| robandu99 a răspuns:

Faptul ca ai schimbat singur bateria e cea mai mare problema.un expert ar fi trebuit sa o faca ..ai cumva jailbreak instalat?

| Cedry2k8 explică (pentru robandu99):

Nu am jailbreak. Mie imi este frica sa nu fi stricat ceva la placa de baza. Ai cumva idee cum sa revin la iOS 7.1.2? Cam pe atunci a fost conceputa bateria si poate imi arata corect procentajul bateriei.