| Buruiana_Gabriel_1998 a întrebat:

Salut
Am un iPhone 5, îl bag la încărcat îmi arată pe telefon ca încarcă dar nu se încarcă deloc.
Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| frunzarescu a răspuns:

Poate fi si chipul de incarcare U2 IC. Se poate schimba, costa destul de mult inlocuirea.

| Gerard9965 a răspuns:

In cazul acesta, schimba-i incarcatorul. Am avut o problema similara cu tableta. Nu mi se incarca...pana cand am luat un alt incarcator si am incercat sa vad si chiar a mers. Imprumuta un incarcator eventual, pentru a vedea daca se incarca.
Daca nici dupa ce schimbi incarcatorul nu merge, il poti duce la un service. Costul nu e mai mare de 50 lei.
Dar ti-am spus, incearca cu un alt incarcator pentru a vedea daca se poate incarca.
Succes!

| iPhone6Plus a răspuns:

Ori e de la baterie, ori de la incarcator. Ai incarcator autorizat de la Apple? Du-l la service