| RainNoBeBack a întrebat:

Salut, am un iphone 6 cumparat de la cineva, nu e codat icloud, mi am pus contul meu dar cand vreau sa fac update la Instagram sau ceva mi se cer parole de la alte conturi icloud, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Parola pe care ti-o cere cand vrei sa descarci aplicatii este de la id-ul Apple, ttebuia sa ii zici celui de la care ai cumparat sa isi stearga contul de icloud si id-ul Apple din telefon pentru ca fara parola nu prea ai cum sa stergi id-ul de Apple, ca solutie nu ai decat sa contactezzi vanzatorul sa ii spui sa iti dea parola sa stergi id-ul si icloud-ul sau sa te intalnesti cu el sa le stearga el personal daca nu are incredere sa iti dea parola.

| RainNoBeBack explică (pentru MihaiNicu23):

Telefonul are contul meu bagat, omul s-a delogat, si la descarcarea unei aplicatii cere parola mea, la update-uri cere parola lui desi contul lui nu apare nicaieri pe telefon.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru RainNoBeBack):

In cazul asta incearca sa iti faci un cont al tau de icloud si sa iti pastrezi id-ul de la Apple, poate merge asa, dar ca sa nu iti mai ceara icloud-ul sterge orice icloud existent pe iphon-ul tau si vezi ce se intampla.

| RainNoBeBack explică (pentru MihaiNicu23):

Deci daca dezinstalez aplicatia si la reinstalare imi cere parola mea, in fine, nu stiu daca o sa fie aceeasi chestie si la urmatoarele actualizari, in fine, mersi de ajutor.