| Olteanu_Iordan_1999 a întrebat:

Salut, am un S8+,ieri i.am dat revenire la setarile din fabrica fiindca il am de cateva luni (nou) si am zis sa il mai curat. Si dupa ce am facut asta...am observat ca imi apar oriunde as fi pe tel,in meniu, in jocuri etc. Imi apar reclame, inainte nu se intampla asa ceva si ma sperie. plus ca aveam in setari, jos, ultimul "buton" ceva de genul "optiuni dezvoltator" de acolo puteam sa umblu in sistem si peste tot in el, puteam regla chiar si viteza animatiei si multe altele ( neinteresant) iar dupa acest reset... a disparut. Va rog sa ma ajutati daca aveti vreo idee, daca nu stie nimeni nimic ii voi da din nou reset. Multumesc! ^^

1 răspuns:
| 28cosmin a răspuns:

Păi ai zis că telefonul înainte să-i da-i resetare aveai la setări jos de tot meniul opțiuni dezvoltator aceea opțiune se activează din meniul telefonului de către tine, dar la momentul resetări din fabrică aceea opțiune dispare din cauza că aceea opțiune nu este una specifică din fabrică ci doar dacă o activezi tu.
Iar dacă după ce ai dat resetare a dispărut nu este nicio problemă man, dar singura problemă este cea cu reclamele apărute peste tot în meniu oriunde umbli tu apar reclame.
Problemele ar fi:
1. Ai instalat o aplicație cu viruși care provoacă reclame, care acești viruși sa injectat în sistemul Android;
2. Ori ai bag-uri în sistemul Android.

Recomandarea mea este:
1. Mai dă-i odată resetare la setările din fabrică;
2. Iar dacă tot apar acele reclame, du-te de unde ai luat telefonul și zi-le să îl trimită la Service autorizat Samsung în București. Iar dacă ești din București te poți duce tu la Samsung la adresa următoare Bulevardul Iuliu Maniu 7 reparația telefonului poate dura 1 oră dacă dorești să aștepți, sau chiar 14 / 15 zile lucrătoare. Dacă ai garanție ți-l va face fără niciun fel de cost. Acestea sunt recomandările mele!

Mult succes!