| NeedMoreMods a întrebat:

Am un Samsung galaxy s4 si vteau sa-l incarc ceva mai repede. Am vazut ca s6 are incarcator de 2 amperi si ma gandeam sa cumpar incarcatorul ca sa se incarce mai repede. Intrebarea este: are ceva daca il incarc cu cel de s6, adica il v-a afecta sau ceva?

4 răspunsuri:
| ithunder a răspuns:

Păi, eu, mi-am încărcat LG-ul cu un încărcător de S5 şi nu am păţit nimic.
îţi garantez că nici tu nu vei păţi nimic.

| NeedMoreMods explică:

Scuzati greselile scriu dupa telefon.

| NeedMoreMods explică:

Pe baterie scrie la charge voltage 4.4 v deci merge sa il incarc cu cel de s6? Are 2 amperi incarcatorul la s6

| Denisa885 a răspuns:

Fiecare baterie trebuie incarcata la o anumita intensitate. Gasesti acest lucru pe baterie. Daca vrei sa se incarce mai repede tot ce trebuie sa faci este sa il treci in mod avion sau sa il opresti.