| RainmakerX a întrebat:

Hey TPU!

Incarcatorul de la tableta mea nu mai face contact *face dar foarte putin*

Daca vreau sa-mi incarc tableta... incarcatorul tot iese din ea. *trebuie sa-l tin ca sa se incarce*

Intrebarea este... daca decid sa cumpar un alt incarcator atunci se va rezolva problema sau totul tine de tableta si nu de incarcator?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ItachiUchiha a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat cu telefonul, degeaba iei alt incarcator pentru ca tot asa o sa fie ii o problema la tableta incarcatorul nu are nimic.Trebuie sa te duci sa il repari pentru ca altceva nu ai ce face

1 răspuns:
| bloodfont a răspuns:

E o problemă generală la tablete și smartphones, se desprinde conectorul micro usb din interior de pe placa electronică. Du-te cu ea la un service înainte să investești în încărcătoare noi.