| bradutuI99 a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy S5 G900f si vreo saptamana mi se inchidea telefonul noaptea, ma culcam cu 40-50% si ma trezeam cu el descarcat.
Ieri l-am bagat la incarcat si deodata mi s-a inchis si s-a incalzit foarte tare si simteam un miros de ars in partea din spate, chiar langa acei pini pentru husele active. De ieri pana azi mi s-a inchis de multe ori, fie la incarcat sau nu si s-a incalzit(dupa ce se incalzea ii scoteam bateria si se racea la loc)
Vreau sa stiu daca bateria e cea vinovata sau placa de baza.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| apz a răspuns:

Verifică bateria şi vezi dacă este umflată. Dacă este, schimb-o cât mai repede cu una nouă. Ai grijă să fie originală pentru a nu strica telefonul.

| bradutuI99 explică (pentru apz):

Nu e umflata, arata foarte bine.