| DeGea1 a întrebat:

Am un Samsung J5 2016 achizitionat de la Orange acum 2 luni si de azi a inceput a se incalzi destul de tare cand e la incarcat, chiar daca eu nu il folosesc in acel timp. Tin sa mentionez ca bateria nu se incalzeste tare, ea se incalzeste ca de obicei cand este la incarcat, restul telefonului se incinge. Ce trebuie sa fac? Daca-l duc la garantie mi-l va trimite in service?

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Gandeste-te la asta...
Are foarte multe aplicatii de fundal, care solicita telefonul foarte mult chiar daca este inchis, iti sugerez sa intri in task manager, inchide niste aplicatii pe acolo si da-i un restart. Dupa poti sa-l lasi la incarcat, nu-l tine in locuri cu temperatura ridicata pentru ca si asta influenteaza foarte mult incalzirea, plus ca trebuie sa-l lasi pe o suprafata rece, nu-l pune pe pat cand il lasi la incarcat.

| m1dn1gh7 a răspuns:

O intrebare, incarcatorul folosit e cel original? Daca da, atunci du-l in service, ti-l va aduce inapoi in aproximativ 14 zile. (eu i-am dus mamei telefonul si atat m-a anuntat ca il va retine)

| DeGea1 explică (pentru m1dn1gh7):

Da, e cel original.

| Dunhill6599 a răspuns:

Si eu am Samsung j5, numai ca 2015 si de la ultimul update si al meu a inceput sa se incalzeasca tare, chiar si cand nu il folosesc
Bateria si incarcatorul sunt originale, deci nu stiu ce sa zic