| PaulLika a întrebat:

Salut am un Samsung s4 active si am internet de la rds rcs 5 gb totu frumos. cand dau sa activez netu imi scrie "Aţi pierdut conectivitatea la date deoarece aţi părăsit reţeaua de domiciliu neavând activat roamingul." daca activez date mobile nu merge dar daca activ datemobile+ date roaming merge dar problema ii sa nu imi apara costuri suplimentare si normal nu trebioe sa imi numa activez date mobile? FUNDAAA! 11

11 răspunsuri:
| FOTOmodel99 a răspuns:

Si eu am S4 si nici eu nu pot sa ma conectez la internet prin WiFi..intri la meniu stii si scrie "WLAN" TREBUIE activat dar nu merge...asa e si la tine?

| PaulLika explică (pentru FOTOmodel99):

Eu am WIFI acasa si imi merge da problema la mine ii cu roamingu ala care nu inteleg nimic

| FOTOmodel99 a răspuns (pentru PaulLika):

Pai si eu am WiFi acasa.dar nu-l prinde.ia da la meniu si vezi unde scrie "WLAN" apasa pe el si incearca sa-l activezi...sa vedem daca si la tine e la fel, ok?

| PaulLika explică (pentru FOTOmodel99):

Nu gasesc WLAN big grin

| FOTOmodel99 a răspuns (pentru PaulLika):

Pe bune? :O..off..si atunci explica-mi mie unde dai ca sa intri la internet? laughing

| PaulLika explică (pentru FOTOmodel99):

Fotomodel da mi add pe fb porav paul dupa ce fac dus vorbim

| FOTOmodel99 a răspuns (pentru PaulLika):

Ok.big grin

| mast3r a răspuns:

Intra la setarile de date /retele mobile /nume puncte de acces / si stergi toate apn-urile de acolo dupa care le bagi din nou. Gasesti pe net valorile. La mine asa a mers (am Telekom si Samsung S4)

| AndyBossPikachu a răspuns:

Eu am S4 normal... dar software_ul este acelasi, trebuie sa pornesti roaming-ul, se datoreaza ca telefonul tau e cumparat din alta tara/are software de alta tara, pe scurt :nu e inregistrat IMEI-ul sau pe Romania. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| PaulLika explică (pentru AndyBossPikachu):

Andy nu cred uitate ca multa lume are problema asta si se pare ca ii un fel de teapa de la digi ca normal ne da 100 de mb. http://vasile-antipa.blogspot.ro/......actul.html