| Xenoverse1 a întrebat:

Am un smartphone Samsung Galaxy A5 2017 de un an si ceva si vreau sa-i dau un reset nu hard reset doar reset si cum se procedeaza acest lucru?

Si cand resetez smartphone-ul ce pot pierde din el?

Astept raspunsurile voastre mersi.

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Poze de nu ai pe sd card, programe care mai ai instalate, jocuri care ai si nu is din fabricatie, contacte de ai in telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok,telefonul tau a trecut la Android 8 oreo. Asa stiu cum sa iti raspund. Pentru resetare sau revenire la setarile din fabrica cauti in setari "gestionare generala" apoi resetare. Reinitializare setari iti reseteaza numai setarile ( nu se pierd date din telefon ), iar revenire la setarile din fabrica iti da restart la telefon. Adica tot ce este in memoria interna (. jocuri,alte aplicatii, poze, video, muzica, contacte ) vor fi sterse. Card SD nu ar trebui sa fie afectat in vreun fel. Oricum, recomandat sa facI backup. Backup in Samsung Cloud.