| Corsi a întrebat:

Salut am un Sony Xperia Z care nu mai porneste am incercat 3-4 incarcatoare si cel original nu functioneaza niciunul. Cand apas pe butonul pentru pornire se aprinde un beculet rosi de 3 ori, dar nu porneste. Ce e de facut?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pe un forum se spune ca ar fi portul de vina (pe unde bagi incarcatorul in telefon).
Cineva si-a incarcat bateria cu un acumulator extern si si-a rezolvat problema.
Poate e doar o eroare de moment, cauzata de descarcarea completa a bateriei (nu se recomanda sa epuizezi bateria total inainte sa pui telefonul la incarcat).