| eU777 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview X2 Soul, il am din iarna, si astazi, a mers totul ok, pana cand la un moment dat am incercat sa-l deblochez, dar touchscreen-ul pur si simplu nu reactioneaza.Am incercat sa-l repornesc doar ca nu stiu daca pot fara touch... Ma poate ajuta cineva? ( acum astept sa se termine bateria, are vreo 70% si sper sa mearga dupa ) :'( :'( :'(

Răspuns Câştigător
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Ca sa dai restart la telefon e indeajuns sa tii apasat butonul de power off/on pentru 10-15 secunde. O sa-si dea force restart fara sa fii nevoit(a) ca sa astepti pana ce termini bateria.

O zi buna,
-Helper69.

| eU777 explică (pentru Helper69):

Multumesc mult, nu stiu de ce, dar nu pot sa declar raspunsul castigator.

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Scoate-i baterie si pune-o inapoi, cea mai simpla metoda.

| eU777 explică (pentru Ineys):

E un model care are bateria incorporata, la fel ca iPhone-ul, dar am rezolvat happy.

| Ineys a răspuns (pentru eU777):

A, imi cer scuze ca nu m-am gandit la asta.laughing