| ThEDraGoSH a întrebat:

Am un telefon care se incarca greu (4 ore sau mai mult) si se descarca repede (3 ore sau mai putin).
Care este problema? (nu este de la baterie pentru ca am schimbat-o si la fel imi face).

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, mergi cu telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ai prea multe aplicații nefolositoare care solicită bateria. Oprește aplicațiile sau mai bine dă-i o resetare din fabrică.

| TudyCFR a răspuns:

Vezi daca incarcatorul este cel potrivit daca nu incearca sa ii dai o resetare la telefon si poate o sa ai succes si trebuia sa ii faci rodaj la baterie.

| FlotentinaDragalasa a răspuns:

Poate este de la o aplicatie. Mie asa mi s-a intamplat. Da-i o restartare la telefon apoi descarca cate o aplicatie pe rand si vezi cand incepe sa se descarce repede, asta inseamna ca ultima aplicatie descarcata este problema

| ThEDraGoSH explică (pentru FlotentinaDragalasa):

Cand e inchis face la fel...

| Gutauraganu a răspuns:

Nu știu