| AlexRomanPaltiniss a întrebat:

Am un telefon cumparat de la altex de acum 1 an. L-am scapat de mai multe ori. Ecranul nu e spart dar carcasa este. Intrebarea mea este mi-l mai primeste la Garantie? Deoarece butoanele de Volume Up si Volume Down nu prea merg. Si daca mi-l primeste la Garantie imi da folia de sticla jos? Va rog sa ma ajutati dau funda

Răspuns Câştigător
| Mihaita2002 a răspuns:

Daca șocurile produse de tine au provocat defecțiunea va trebui sa achiti costul reparatiei. Daca nu, va fi reparat pe garantie.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ecranul nu e spart dar carcasa este. Intrebarea mea este mi-l mai primeste la Garantie?"

nevăr-evăr!

păstrează funda pentru o carcasă nouă, îi șade bine!

| anonimg a răspuns:

Nu costa o avere butoanele si manopera acestora. Va costa mai mult carcasa -daca vrei sa o schimbi sau daca trebuie schimbata.
Cu siguranta ca ei vor spune ca butoanele nu mai merg din cauza ca telefonul a scapat pe jos.
Ti-l repara oricum, dar contra cost -inclusiv vei plati si transportul.
Contacteaza vanzatorul ca sa stii cum trebuie sa procedezi. Pentru ca service-ul nu se face la magazin, ci de regula este in alta parte.

| CodrutElian1990 a răspuns:

NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu