| Sed a întrebat:

Salut am un telefon Orange Roya.

Dupa cateva luni de folosinta a sosit un nou update la versiunea de android dupa ce am facut-o imi da eroare la certificatul de securitate (Securiti Certificate) si la Ajutorul de setari (Setting Helper) ce pot face in cazul acesta fara a merge la un operator?
(Tin sa precizez ca nu pot face nimic pe telefon din cauza erori doar sa dau ok si dau pana a 2 a zi si nimic pentru ca apare in continuare)

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut Sed,

Iti recomand sa ii efectuezi telefonului tau un backup, sa iti salvezi datele importante din acesta si sa ii efectuezi o revenire la setarile din fabrica. Daca aceasta eroare reapare, iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia, intr-un magazin Orange Shop sau magazin partener Orange pentru a fi trimis catre service-ul autorizat si verificat, resoftat dupa caz.

Cu prietenie,
Orange Helper