| Bogdan_Bogdi_1998 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530H/DS cu un android 4.4.4 KITKAT. Eu vreau sa ii fac update la android 5.1 lollipop insa nu pot. Am verificat " actualizare software " si mi-a zis "Cele mai recente actualizari au fost deja instalate ". Cine are acelasi model, insa cu android lollipop si acel android l-ati obtinut prin actualizare sau asa a fost de cand v-ati cumparat telefonul?
Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intereseaza-te care versiune de Samsung Galaxy Grand Prime primeste upgrade la Android Lollipop. Eu m-am uitat pe GSM ARENA si exista mai multe versiuni de SAMSUNG GALAXY GRAND PRIME. Tot acolo scrie si care versiune primeste UPGRADE la Android Lollipop. Nu ai ce upgrade sa faci atata timp cat nu exista asta pentru versiunea telefonului tau.

Versiunea ta este G530H/DS.

| TinauRobert a răspuns:

Trebuie sa ai root la telefon.am facut upgrade de la 4.1.2 la 5.1 mi s-a dus softul.Nu te sfatuiesc, strici telefonul

| TinauRobert a răspuns:

Descarca mai intai asta https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gonext.gonextupgrade si verifica versiune care o vrei. Daca iti arata ceva verde iti merge. Daca nu nu o fa

| futerix33 a răspuns:

Actualizare software inseamna actualizarea tuturor aplicatiilor instalate pe dispozitiv. Nu o sa poti face asta niciodata singur acasa. In primul rand trebuie sa verifici daca telefonul suporta sistemul de operare, androidul respectiv si daca il suporta poti face asta doar la service. E ca si cum ai schimba windows.ul xp cu windows 8 la calculator! Du.te la service, nu o sa reusesti tu vreodata asta!