| popovicialexandru a întrebat:

Salut am un telefon Samsung galaxy S1 cand stateam azi pe el dintr-o data nu se mai mai aude nimic doar cand ma suna cineva vibreaza iar cand ii raspund il pot auzi dar in rest nu se aude la muzica, cand primesc un mesaj. Ce poate aveam astept un raspuns cat mai rapid Mersi.

1 răspuns:
| Bobby711 a răspuns:

Un telefon are in general 2 difuzoare ai 1 pentru a vorbi cu o persoana care se afla pe partea cu ecranul si unul pentru volumul media care contine restul muzica jocuri alte efecte sonore etc el e situat pe spatele dispozitivului in cazul acesta cel mai probabil s a stricat insa poate fi inlocuit destul de usor ar putea fi si ceva din soft dar ma indoiesc din moment ce e un telefon din 2010