| TaviOctavian111 a întrebat:

Salut, am un telefon si daca ii dau resetare (sa revina la setarile din fabrica) ce se intampla? Adica se strica telefonul sau bateria telefonului?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Factory Reset sterge absolut tot ce ai pe telefon, si il repune in starea in care l-ai scos din cutie cand a fost nou.
Trebuie sa faci din nou pasii de initializare (cu limba si celelalte), sa iti introduci contul de Google, sa instalezi programe, etc

Conversatiile de pe Whatsapp se pierd, atata vreme cat nu le incarci in Google Drive (doar acolo se pot incarca, si apoi le incarci iarasi la final in contul de Whatsapp).

Se pierde tot ce ai avut pe telefon, inclusiv poze, numere, documente, etc
De aceea trebuie acordata atentie datelor de care ai nevoie, si trebuie salvate inainte de inceperea operatiei pe un PC, sau pe alte suporturi de stocare externe (USB, card microSD, SSD, etc).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei pierde tot ce ai descarcat pe el. Va fi exact ca atunci cand l-ai cumparat. Mai putin bateria, pentru că a fost folosit.

| sierra1 a răspuns:

Se "strică" doar datele salvate de tine in tel. Atât!

| Lioana a răspuns:

Pierzi toate datele si aplicatiile de pe telefon. Telefonul nu se strica, nici bateria.

| VelicanEmilia a răspuns:

Ce sa se-ntample? Absolut nimic, doar se reseteaza. O sa fie ca atunci cand l-ai cumparat.