Întrebare recomandată | vlady434 a întrebat:

Am un Vodafone smart 858, si cred ca de cand l-am luat am avut aceeasi versiune Android (2.2.1).Este o versiune cam veche si as vrea sa o schimb, macar cu 2.3. Intrebarile mele sunt: Se poate schimba? Si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Daca nu e stricat nu-l repara, nu cred ca ai un motiv atat de bun incat sa risti schimbarea softului in conditiile astea.
Daca vrei neaparat sa-l schimbi du-l la service.

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Da, se poate schimba versiunea. Ai nevoie de cablul de date, de un ROM cu versiunea respectivă de Android și de programul SUTLR.

| 0rlando a răspuns:

Nu mai copia răspunsurile altora!
Știu că faci asta pentru rahatul ăla de tricou.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Se poate, dar numai la un servicehappy

| vlady434 explică:

Inca ceva : cum fac sa-mi mearga mai bine jocurile gen Fruit Ninja? si jocul Agent Dash merge pe acest telefon?

| AndreiDr a răspuns:

Treaba e in felul urmator. Instaleaza programul Kies din magazine, daca iti indica actualizare. o poti face. ai si in setari undeva actualizare soft.
Daca nu ai update disponibil... e naspa. Vodafone nu permite update-uri manuale. deoarece telefoanele trebuie "root-ate" si astfel se schimba niste chestii.

| AnOnIm1220 a răspuns:

Se poate dar nu va mai fi la fel, iti va merge mai greu ca el acum pe versiunea asta, are toate componentele specifice ce ii trebuie sa iti mearga cat mai bine

| Pană_Luca_1998 a răspuns:

La service rezolvi totul.