| CosmiNeeel a întrebat:

Cum pot schimba versiunea la android pe un Samsung galaxy ace...am android 2.2.1 si vreau o versiune mai noua.Ce versiune mi-ar merge si cum as putea sa o schimb?thinking

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Multi o sa iti recomande aici sa descarci o gramada de programe de pe internet, dar eu te sfatuiesc sa mergi la niste programatori, pentru ca ai multe sanse sa iti distrugi telefonul daca incerci sa pui singur android.
Pai cred ca ti-ar merge ori ce versiune... de la 2.3 pana al 4.0.
Si ori cum, iti trebuie cel putin cunostinte medii de informatica si programare pentru a reusi sa folosesti toate intructiunile din acele programe, si sa le utilizezi in ordinea corespunzatoare.
Deci mergi la niste programatori de telefoane mobile, specializati.

| Ghost1 a răspuns (pentru vlad89c):

Incerca cu Samsung kies eu am un galaxy mini si mia mers.Singur l-am facut din 2. 1acum il am 2.3.6.Multa bafta!

1 răspuns: