| Belingot a întrebat:

Salut, are ceva daca incarc telefonul cu un încărcător fake deoarece mi s-a stricat cel original?

Răspuns Câştigător
| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

Nu te lua dupa astia, daca e fake nu inseamna ca iti strica telefonul. Ba chiar exista riscul ca cel original sa il strice. Si stii de ce? Cel fake are OUTPUT in amperi mai mic decat cel original. Exemplu: ai avut fasta charge cu 3 Amperi output, si scapi apa sau suc cand e la incarcat pe el, deci imediat iti prajeste modulul de incarcare, cand incarcatorul fake poate scoate doar maxim 2 amperi si nu exista riscul asta, doar ca se incarca mai greu pana faci rost de cel original happy Funda?

| Belingot explică (pentru Vlad_Raicu_1996):

Din păcate nu am fast charge laughing)

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Are. Este posibil să încarce!

| gabicoo a răspuns:

Mergi la un magazin GSM și cumpără un încărcător compatibil cu modelul tău de telefon! Cu unul fake riști să strici și telefonul!

| Invictusman a răspuns:

Da, dar pentru o perioada scurta.

| dinaprilie a răspuns:

Nu abuza de el..mai bine unul certificat

| Belingot explică:

Mi s-a stricat cel original* mă scuzati