| Ion_Popov_1999 a întrebat:

Salut baieti, am un iphone 5s si l-am cumparat asa si are ios 12 dar icloudul nu il stia, cum sa il sterg fara sa fac resetare? Va rog imi spuneti, am incercat jailbreak dar dupa cum am aflat la iphone 5s jailbreak ios 12 nu merge, va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca e acelasi "icloud" https://www.tpu.ro/......-sa-i-fac/ si tu incerci sa-i schimbi senzorul in ideea ca "o sa te ajute" n-o sa mearga. Sunt doar putine metode: schimbarea placii de baza, sau eliminarea icloudului; daca nu i-ai dat reset, si telefonul e functional, merge facut. Dar te costa mai mult decat ai dat pe el. Daca esti la ecranul de start de dupa resetare, decat metode gen "alta placa de baza" te ajuta.

| gelu1970 a răspuns:

Nu poți.
Dacă nu știi icloud ai cumpărat o cărămidă.
Țeapă.