| Ion_Popov_1999 a întrebat:

Salut, am un iphone 5s si este pe ios 12 adica a fost facut update.Dar nu merge touch id din vina lui si vreau sa-i fac down grade dar mi-e frica ca o sa il blochez. Deci merita de facut sau nu va rog raspundeti.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Touch id in general are legatura cu senzorul de la amprenta, foarte slab probabil sa fie de la ideea de "ios". Downgrade "merge" facut dar e cam "usor/greu". Trebuie facut restor din Itunes http://www.youtube.com/watch?v=SNbRP-u_Z5I la firmware. Vezi mai repede senzorul de la amprenta, poate e de la el.

| Ion_Popov_1999 explică (pentru CM7YRE):

Da dar daca fac Downgrade nu afecteaza cu chestia aia adica cu activatia aia sau se blocheaza pe icloud nu

| CM7YRE a răspuns (pentru Ion_Popov_1999):

Sigur afecteaza, iti dai seama, ai facut upgrade si l-a afectat sigur, ii faci downgrade iar il afecteaza (sper ca observi ironia). Daca tu stii "sigur" ca de la asta e, fa asa. Intotdeauna exista sansa mica, foarte mica sa-l "blochezi", sa se "blocheze" singur, dar n-ai ce sa faci altceva. Macar sa te ajute, dar cel mai probabil nu are legatura cu upgrade decat daca a fost schimbat senzorul de amprenta.