| Andrei123Aa a întrebat:

Ce retea de telefonie are cel mai rapid internet?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

5G merge repede, da' nu le place la unii așa ca trebuie' sa ramai cu 4G.

| zilog a răspuns:

Depinde de la caz la caz de la locație la locație!

| zilog a răspuns:

Trebuie sa testez in locația respectivă toate cartelele pentru că diferă de arminici
difera in funcție de reflexiile semnalului
depinde de undele de coarda
depiunde de sincronizre
depinde de mulți mulți factori
daca vrei pentru o locație fixa trebuie sa încerci toate cartelele dacă ai de gând să folosești internetul în locația respectivă mai mulți ani la rând.
sau un timp mai indelungat

DAR DACĂ VREI PT A TE PLIMBA CU ELE
ATUNCI ITI RECOMND TELECOM sa iti mearga peste tot ca au acoperire mare

apoi daca nu te intereseaza acoperirea
depiunde in ce fel de orase mergi mai des
ORASELE DINAFARA ARCULUI CARPATIC VODAFONE
ORASELE DIN INTERIORUL ARCULUI CARPATIC TRANSILVANIA campia panonica
ORANGE

| Cksihja a răspuns:

E secret căci astfel sar bloca rețeaua și aș avea cel mai lent net, nu vreau să se bage toți pe rețeaua unde am cel mai rapid net căci netul se împarte la utilizatori și cu câți sunt mai mulți cu atât viteza e mai mică.

| zilog a răspuns (pentru Cksihja):

Din acest motiv am spus sa cumpere toate cartele si sa le incerce
pentru ca depinde de multi factori
si de calitatea antenelor pe care le au cei de la reteaua respectiva de telefonie din zona respectiva