| Marian_Grigoriu_2001 a întrebat:

Ce telefon e mai bun dintre Samsung Galaxy Grand Neo Plus si Iphone 4s? Multumesc. Ofer funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa eviti telefoanele cu sisteme de operare Windows si iOS. Windowsul din saracie de programe si iOS-ul din cauza de costuri pentru softuri. Mai mult 4s-ul este vechi. Va face update si va merge din ce in ce mai greu. Android este cel mai bun si concluzia este: Samsung!

| RaduTN a răspuns:

Niciunul! La banii aceia iti recomand acest telefon http://profitshare.ro/l/2915952, care este mult mai bun fata de conservele acelea. Am o colega care are acest telefon si dupa 1 an ii merge la fel ca in prima zi, este un telefon foarte fiabil si cu niste performante remarcabile.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Depinde si la ce vrei sa il folosesti. Spre exemplu, daca te intereseaza sa stai pe Facebook, ai putea alege Samsung-ul, pentru ca are ecran mai mare, doar ca are o rezolutie cam mica. La rezolutia de 800x480, telefonul meu de 4.3 inch se vede ca un ecran de 5.4 inch cu rezolutie 720p. Dar tinand cont ca Neo Plus are tot 800x480, nu o sa se vada prea stralucit, dar nu e nici foarte incomod. Daca vrei sa il folosesti pentru poze, alege totusi iPhone-ul. La capitolul jocuri, din cate stiu, iPhone-ul are un accelerator grafic mai puternic. Ca sa iti faci o idee, jocul Real Racing 3 necesita o placa video destul de buna sa iti poata da si reflexii in oglinzile masinii, iar pe Neo Plus nu le ai. La capitolul muzica, daca vrei sa asculti la casti, alege Samsung. O sa ai de furca la bagat muzica pe iPhone, dar daca vrei sa asculti la difuzor, e ceva mai puternic iPhone-ul. Ca si interfata de utilizare, e in functie de preferintele tale... Nu prea poate spune cineva ca unul e mai prost sau ca e mai bun, fiecare are gusturile lui. Problema e urmatoarea la iPhone, si anume faptul ca unele jocuri sunt gratis pe Android, in timp ce aceleasi jocuri costa bani pe iOS.